BLOG

#oknihach

Zuzančin ňůsletr je rubrika věnovaná knižním tipům. Zuzka totiž dává tak tři knihy týdně. Leccos je brak, ale leccos za zmínku stojí. A ano, ve slově leccos se fakticky píšou dvě cc. A ano, ten název newsletteru je naprosto úchylný, ale Zuzka si v některých věcech prostě nedá říct.


Znáte to, otvíráte knížku za knížkou a perla furt nikde. A najednou je jich tolik, že by náhrdelníkem z nich nepohrdla ani anglická královna. Pardon, česká knihomolská populace.

Dnes servíruju knižní pelmel s chutěmi a vůněmi v obsahu či názvu. Ochutnejte citronový koláč, nakoukněte pod pokličku molekulární gastronomie, dejte si pár deci italského vína a nechte se omámit vůní růží a hodně netradičních parfémů.

Nejsem feministka ani sufražetka. Barvotiskové obálky typicky ženské literatury mě spolehlivě, i když někdy třeba i ke škodě věci odradí. Dnes nabízím ženskou všehochuť bravurnosti, lehké pokleslosti, vtipu i napětí. Chlapi se raději obloukem vyhnou.

Kdo proboha vymyslel ten infantilní název? No já! Zuzana. Cizím píšu newslettery takové, jaké si přejí. Svůj ňůsletr si s dovolením píšu tak, jak se mi chce. A taky jsem si ho podle svého gusta pojmenovala :-)

Severní vítr je krutý. Literární sever je drsný, studený, tu a tam více či méně zvrhlý. A obvykle stojí to za to. Kdo míváte depky, raději odložte tuto četbu, až vysvitne oskar.